Новини проекту
МОН рекомендує обговорити питання інформатизації та комп'ютеризації освітнього процесу
МОН рекомендує обговорити питання інформатизації та комп'ютеризації освітнього процесу
"Зухвалі" – новий український mind-and-body проект для дітей від 6 до 14 років, що поєднує спорт та навчання.
Запрошуємо у галерею-музей «ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»
Формування звітів
Запрошуємо в МійКлас
Екскурсійна програма для літніх таборів та дитячих садків
Навчання сервісам Е -schools - тренінги в Одесі. Сертифікати.
Всеукраїнський благодійний фонд «Паросток»
Вивчення англійської на Мальті з GV Malta. Груповий тур з керівником
З Великоднем!
Результати I етапу розіграшу "Інтернет Весна"
Продовження акції "Інтернет Весна"
ВІДКРИТО РЕЄСТРАЦІЮ НА ЧЕТВЕРТУ НАЦІОНАЛЬНУ (НЕ)КОНФЕРЕНЦІЮ EDCAMP UKRAINE 2018
Вітаємо з святом!
УВАГА! АКЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ!
АКЦІЯ «Інтернет Весна»
Як відбуватиметься конкурс на посаду керівника закладу освіти
Оприлюднено постанову Уряду про підвищення оплати праці педагогічних працівників
Результати акції "Сучасний Класний Керівник"
Збільшено кількість призів в акції «Сучасний класний керівник»
Розпорядження КМУ "Про додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році"
Урок без дати
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Шановні користувачі, вітаємо вас з з Днем святого Миколая!
АКЦІЯ!!! «Сучасний Класний Керівник»
Ми навчаємо студентів педуніверситетів роботі з сервісами «E-school»
Сайт та пошукові системи
БЕЗКОШТОВНО!!!
Перелік обов’язкової інформації на веб-сайті закладу освіти
Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо виконання деяких норм нещодавно ухваленого Закону України “Про освіту”
12-13 жовтня 2017 року відбулось засіданні секції з питань освіти Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування
6.10.2017 відбувся 8-й Український форум з управління Інтернетом IGF-UA.
Розпочато реєстрацію учасників конкурсу «Учитель року»
З Днем працівників освіти!
Новий закон «Про освіту» набрав чинності
Зміни на порталі
Конкурс оповідань Хороші зміни в Україні, перший приз 500грн
Переможця знайдено!
Портал e-schools.info схвалено Міністерством освіти і науки України
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 10 чоловік

Інклюзивна освіта в умовах загальноосвітньої школи

Дата: 2 лютого 2017 о 10:04

Інклюзивне навчаннядітей з особливостями психофізичного розвитку в умовах загальноосвітньої  школи

З метою реалізації основних положень Конвенції ООН про права дитини, Всесвітньої декларації про збереження виживання, захист і розвиток дітей та Національних програм щодо соціально-педагогічної підтримки дітей з особливостями психофізичного розвитку і їхніх батьків, в Україні організовано навчання цих дітей в загальноосвітньому просторі.

Воно здійснюється за двома напрямами:

Перший - інтегроване навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку в умовах загальноосвітньої школи. Згідно цієї моделі при загальноосвітній школі організуються спеціальні 9 класи (класи компенсуючого типу) для дітей з конкретним порушенням психофізичного розвитку. В них навчальний процес здійснюється роздільно за спеціальними навчальними планами, програмами, підручниками та супроводжується обов'язковими заняттями з корекційного блоку. У вільні від навчання години учні спільно зі здоровими однолітками беруть участь у різних сферах шкільного життя.

            В основі концепції інтеграції лежить принцип дотримання прав дитини на здобуття якісної освіти. Водночас, це закономірний етап розвитку системи спеціальної освіти, пов’язаний з переосмисленням суспільством і державою ставлення до неповносправних, з визначенням їхнього права на одержання рівних з іншими можливостей в різних галузях життя.

Другий - інклюзивне навчання.Інклюзивне навчання — це система освітніх послуг, що базується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права навчатися за місцем проживання, яка передбачає навчання в умовах загальноосвітнього закладу. З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти інклюзивні освітні заклади повинні адаптувати навчальні програми та плани, методи та форми навчання, використання існуючих ресурсів, партнерство з громадою до індивідуальних потреб дітей з особливими освітніми потребами.

Соціально-інтеграційні процеси, пов’язані з навчанням дітей з обмеженими можливостями на початкових етапах розвитку суспільства мали стихійний, неформальний характер.

Основні етапи становлення процесу інтеграції дітей з обмеженими можливостями :

перший етап – від байдужості та зневаги до соціального визнання дітей з відхиленнями розвитку;

другий етап – від соціального визнання до усвідомлення можливості соціальної інтеграції й адаптації дітей з відхиленнями розвитку шляхом освіти;

третій етап – від соціальної адаптації шляхом освіти, диференціації та сегрегації до інтеграції дітей з відхиленнями розвитку в загальноосвітній простір через впровадження інклюзивного навчання.

Інклюзивне навчання передбачає спільне перебування дітей з різними порушеннями психофізичного розвитку з їхніми здоровими однолітками. Навчальний процес тут здійснюється диференційовано за індивідуальними програмами, посильними для дітей, і за умов кваліфікованої спеціалізованої корекційної допомоги. Тому, крім учителя, у навчальному процесі активну участь бере помічник (асистент) вчителя, який володіє корекційно-компенсаторними технологіями. Він здійснює превентивне і корекційне сприяння та надає психологічні і корекційні послуги. Меншою, ніж у звичайних класах, є наповнюваність учнів.

Інклюзивна освіта — це процес, у якому школа намагається відповідати на потреби всіх учнів, вносячи необхідні зміни до навчальної програми та ресурсів, щоби забезпечити рівність можливостей.

Потрапивши до загальноосвітнього закладу глуха, сліпа, розумово відстала ... дитина залишиться самотньою, з комплексом проблем, якщо одночасно з цим не розширюватиметься рівень і обсяг спеціальних освітніх послуг, зокрема таких як: навчання за індивідуальними навчальними планами, програмами, підручниками (особливо в початковій школі), наявність спеціального обладнання, дидактичних матеріалів, надання діагностичних, консультативних і дійових послуг спеціалістами (логопедичні, медичні, соціальні, фізіотерапевтичні та ін.).

Інклюзивна школа

Інклюзивна школа – заклад освіти, який забезпечує інклюзивну освіту як систему освітніх послуг, зокрема: адаптує навчальні програми та плани, фізичне середовище, методи та форми навчання, використовує існуючі в громаді ресурси, залучає батьків, співпрацює з фахівцями для надання спеціальних послуг відповідно до різних освітніх потреб дітей, створює позитивний клімат в шкільному середовищі.

Не дивлячись на те, що інклюзивні школи забезпечують сприятливі умови для досягнення рівних можливостей і повної участі, для їх ефективної діяльності необхідні спільні зусилля не лише з боку вчителів та персоналу школи, а й ровесників, батьків, членів родин.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.